APTEKA HERBA

  Strona główna » PRZECIWBÓLOWE » syropy przeciwbólowe dla dzieci » Konto  |  Koszyk  |  Zamówienie   

Ibufen zawiesina 100 ml smak malinowy  -  11,99zł        Lek

IBUFEN zawiesina 100 ml

LEK OTC

Skład: 5 ml zawiesiny zawiera 100 mg ibuprofenu.

Działanie: Niesteroidowy lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy i przeciwzapalny. Mechanizm działania przeciwzapalnego polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Hamuje nasiloną w stanach zapalnych syntezę glikoprotein oraz zapobiega uwalnianiu mediatorów procesu zapalnego. Obniża podwyższoną temperaturę ciała przez zmniejszenie stężenia prostaglandyny E2 w podwzgórzu. Po podaniu doustnym wchłania się z przewodu pokarmowego w ponad 80% i osiąga maksymalne stężenie we krwi po około 1 h (pokarm opóźnia wchłanianie ibuprofenu, ale nie zmniejsza jego biodostępności). W ponad 99% wiąże się z białkami osocza. Ibuprofen powoli przenika do jam stawowych, gdzie stężenie leku utrzymuje się stosunkowo długo, nawet po zmniejszeniu stężenia we krwi. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany głównie z moczem w postaci metabolitów (70-90% podanej dawki). Lek nie wykazuje tendencji do kumulacji w organizmie.

Wskazania: Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu zakażeń wirusowych oraz odczynu poszczepiennego). W bólach o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego: ból głowy, ból gardła, bóle mięśni, stawów i kości (m.in. w przebiegu zakażeń wirusowych, na skutek urazów narządów ruchu takich jak nadwerężenia i skręcenia), bóle pooperacyjne, ból zębów, ból po ekstrakcji zębów, bolesne ząbkowanie, ból uszu w stanach zapalnych ucha środkowego.

Dawkowanie :

Lek IBUFEN należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zalecana dobowa dawka leku IBUFEN wynosi  20 do 30 mg/kg masy ciała, podana w dawkach podzielonych według poniższego schematu:

Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5 kg do 7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 mg ibuprofenu/ dobę).

Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7 kg do 9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 – 200 mg ibuprofenu/dobę).

Dzieci od 1 do 3 lat (10 kg do 15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg ibuprofenu/ dobę).

Dzieci od 4 do 6 lat (16 kg do 20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 450 mg ibuprofenu/ dobę).

Dzieci od 7 do 9 lat (21 kg do 29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg ibuprofenu/ dobę).

Dzieci od 10 do 12 lat (30 kg do 40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby (co odpowiada 900 mg ibuprofenu/ dobę).

Dawkę można powtarzać co 6-8 godzin z zachowaniem co najmniej 4 godzinnej przerwy między kolejnymi dawkami.

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.

Lek przeznaczony jest do doraźnego stosowania. Jeśli po upływie 3 dni objawy utrzymują się lub nasilają lub jeżeli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Dzieciom poniżej 6 miesiąca życia lek można podać wyłącznie po konsultacji z lekarzem i na jego zalecenie.

Rozpoczęte opakowanie należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

 

Skład :

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml leku IBUFEN zawiera 100 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze to: makrogologlicerolu hydroksystearynian, karmeloza sodowa, glinu magnezu krzemian, sacharoza, glicerol, glikol propylenowy, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, disodu fosforan dwuwodny lub disodu fosforan dwunastowodny, sacharyna sodowa, krospowidon, aromat malinowy, woda oczyszczona.

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

 

Medana Pharma SA

ul. Wł. Łokietka 10

98-200 Sieradz 

Opakowanie: 100 ml

Recenzje Ilość
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Gripex Hot MAX ( dawniej Gripex Hotactiv FORTE ) 12 saszetek
Gripex Hot MAX ( dawniej Gripex Hotactiv FORTE ) 12 saszetek
Theraflu extra grip 14 sasz.
Theraflu extra grip 14 sasz.
SEBIDIN 20 tabl. do ssania
SEBIDIN 20 tabl. do ssania
Flavamed 20 tabl.
Flavamed 20 tabl.
Etopiryna 10 tabl.
Etopiryna 10 tabl.
Herbitussin - kaszel i gardło 12 pastylek
Herbitussin - kaszel i gardło 12 pastylek
Szukaj




Szukaj dokładniej
Koszyk więcej
...jest pusty


Producent
Polpharma
Pozostałe produkty

Apteka Herba poleca produkt Ibufen zawiesina 100 ml smak malinowy. Dostawa przesyłką priorytetową.


Apteka zaleca: Przed użyciem Ibufen i każdego innego leku zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania dane dotyczące działań niepożą danych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania tego produktu, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłasciwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Koszty wysyłki | Regulamin | Bezpieczeństwo | Koncesja | Kontakt