APTEKA HERBA

  Strona główna » PRZECIWBÓLOWE » działanie ogólne » Konto  |  Koszyk  |  Zamówienie   

Metafen 10 tabl.  -  6,56zł        Lek

Metafen 10 tabl.

 

LEK OTC

 

Ibuprofenum + Paracetamolum

200 mg + 325 mg, tabletki

Lek dostępny w opakowaniach po 10 i 20 tabletek.

 

Skład:

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen oraz paracetamol. Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Lek przeznaczony do stosowania doustnego.

 

Zalecana dawka:

Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.

W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.

Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

 

WSKAZANIA

 

bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle.

Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.

 

PRZECIWWSKAZANIA 

 

uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku

uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych, charakteryzującej się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ

ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby

choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawień, również tych występujących po zastosowaniu leków z grupy NLPZ

ciężkie nadciśnienie tętnicze

ciężka choroba układu sercowo-naczyniowego, tachykardii (przyspieszonej akcji serca), dławicy piersiowej

ciężka niewydolność serca

ciąża i karmienie piersią

jednoczesne przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz w skazie krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego)

zatrzymanie moczu

jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2

u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej

u dzieci w wieku poniżej 12 lat

choroba alkoholowa

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY  

 

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Recenzje Ilość
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Opaska dziana podtrzymujaca 4 m * 5 cm Paso
Opaska dziana podtrzymujaca 4 m * 5 cm Paso
Maalox 20 tabl.
Maalox 20 tabl.
Woda utleniona 100 g
Woda utleniona 100 g
Rennie mocna mięta 24 szt.
Rennie mocna mięta 24 szt.
Ibuprom MAX SPRINT 10 kaps. miękkich ( 400 mg ibuprofenu )
Ibuprom MAX SPRINT 10 kaps. miękkich ( 400 mg ibuprofenu )
Allertec WZF 0,01g 7 tabl
Allertec WZF 0,01g 7 tabl
Szukaj




Szukaj dokładniej
Koszyk więcej
...jest pusty


Producent
Polpharma
Pozostałe produkty

Apteka Herba poleca produkt Metafen 10 tabl.. Dostawa przesyłką priorytetową.


Apteka zaleca: Przed użyciem Metafen i każdego innego leku zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania dane dotyczące działań niepożą danych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania tego produktu, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłasciwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Koszty wysyłki | Regulamin | Bezpieczeństwo | Koncesja | Kontakt