APTEKA HERBA

  Strona główna » PRZECIWBÓLOWE » działanie ogólne » Konto  |  Koszyk  |  Zamówienie   

Nurofen 200 mg 12 tabl. powl.  -  4,50zł        Lek

Nurofen 200 mg 12 tabl. powl.

Skład:

1 tabletka powlekana zawiera : substancję czynną - ibuprofen 200 mg. substancje pomocnicze: rdzeń tabletki - kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koliodalna bezwodna, otoczka cukrowa - karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Macrogol 6000 tusz - Opacode S-1-8152 HV Black ( czarny tlenek żelaza (E 172), szelak, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC 1510) lub czarny tusz (szelak czarny tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy).

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Lek Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle zębów, np, po ekstrakcji,nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie), gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych), bolesne miesiączkowanie.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyzej 12 lat: dawka początkowa - 2 tabletki, potem w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki należy popić wodą. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania:

Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca, przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2, w III trymestrze ciąży, ze skazą skrwotoczną. Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane uszeregowano według częstości występowania stosując następujące określenia: Bardzo często: więcej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów. Często: mniej niż u 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów. Niezbyt często: mniej niż u 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 pacjentów. Rzadko: mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów. Bardzo rzadko: mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach. Zaburzenia żołądka i jelit: niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności. rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka. bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony sluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zpalenia okrężnicy i choroby Crohna. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasami ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku i perforacja. Zaburzenia układu nerwowego: niezbyt często: bóle głowy. rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia. W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko: obrzęki bardzo rzadko: zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi. Zaburzenia wątroby i dóg żółciowych: bardzo rzadko: zaburzenia czynności wątroby, szczególniepodczas długotrwałego stosowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego bardzo rzadko: zaburzenia wskaźniów morfologii krwi (nidokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Zaburzenia skóry bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Zaburzenia układu immunologicznego: niezbyt często: pokrzywka i świąd. bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objaów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka dezorientacja. Zaburzenia serca bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach. Uwagi: Stosując lek Nurofen należy skonsultowac się z lekarzem, jeśłi u pacjenta stwierdzono wcześniej: - toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki, - objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, - choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit, - nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca, - zaburzenia czynności nerek, wątroby, - zaburzenia krzepnięcia krwi, czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli, - przyjmowanie innych leków ( szczególnie przecizakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów). Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może zyć związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru. Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii. Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Karmienie piersią: Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w przypadku krótkotrwałego przyjmowania leku w zalecownych dawkach.

Recenzje Ilość
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Ibuprom MAX SPRINT 10 kaps. miękkich ( 400 mg ibuprofenu )
Ibuprom MAX SPRINT 10 kaps. miękkich ( 400 mg ibuprofenu )
Allertec WZF 0,01g 7 tabl
Allertec WZF 0,01g 7 tabl
Metafen 10 tabl.
Metafen 10 tabl.
Paracetamol 500 mg 10 tabl. Biofarm
Paracetamol 500 mg 10 tabl. Biofarm
Stoperan 8 kaps.
Stoperan 8 kaps.
Panadol 12 tabl.
Panadol 12 tabl.
Szukaj




Szukaj dokładniej
Koszyk więcej
...jest pusty



Apteka Herba poleca produkt Nurofen 200 mg 12 tabl. powl.. Dostawa przesyłką priorytetową.


Apteka zaleca: Przed użyciem Nurofen i każdego innego leku zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania dane dotyczące działań niepożą danych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania tego produktu, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłasciwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Koszty wysyłki | Regulamin | Bezpieczeństwo | Koncesja | Kontakt