APTEKA HERBA

  Strona główna » PRZECIWBÓLOWE » działanie ogólne » Konto  |  Koszyk  |  Zamówienie   

Paracetamol 500 mg 20 tabl. Biofarm  -  5,40zł        Lek

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).

 

Wskazania

Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach menstruacyjnych, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.

 

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na paracetamol lub inny składnik preparatu,

choroba alkoholowa,

ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

 

Dawkowanie i sposób stosowania

Dorośli i młodzież

 

Maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych wynosi 4,0 g. Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu: od 1 do 2 tabletek od 2 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych – 10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.

 

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat

 

Doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.

 

Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat

 

Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat paracetamol podawać można stosując go w ilości 10 mg/kg mc./dawkę w odstępach nie mniejszych niż co 6 godzin.

 

Lek podaje się doustnie.

 

Paracetamolu nie należy nadużywać i przyjmować w sposób ciągły przez okres dłuższy niż 3 dni bez konsultacji lekarskiej.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Biofarm Sp. z o.o.

 

ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Recenzje Ilość
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Emolium emulsja do kąpieli 200 ml
Emolium emulsja do kąpieli 200 ml
Emolium krem 75 ml
Emolium krem 75 ml
Ziaja Wazelina 30 g
Ziaja Wazelina 30 g
Nurofen 200 mg 12 tabl. powl.
Nurofen 200 mg 12 tabl. powl.
Propolki 16 pastylek
Propolki 16 pastylek
Sebidin plus 16 szt
Sebidin plus 16 szt
Szukaj




Szukaj dokładniej
Koszyk więcej
...jest pusty


Producent
Pozostałe produkty

Apteka Herba poleca produkt Paracetamol 500 mg 20 tabl. Biofarm. Dostawa przesyłką priorytetową.


Apteka zaleca: Przed użyciem Paracetamol i każdego innego leku zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania dane dotyczące działań niepożą danych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania tego produktu, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłasciwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Koszty wysyłki | Regulamin | Bezpieczeństwo | Koncesja | Kontakt